Grzywka na włosach kręconych

Posiadaczki kręconych czupryn ze spokojnym sumieniem mogą nosić grzywki. Nie od dziś wiadomo, że styliści mówią zdecydowane tak dla grzywki u „kręconej”. Jeżeli tylko masz zdrowe włosy, to śmiało biegiem do fryzjera i ciach ciach.

 

Do wyboru, do koloru…

Zdecydowanie odradzamy noszenia króciutkiej grzywki, która pod wpływem deszczu może stać się niesforna. Najlepsza będzie długa grzywka zaczesana na bok lub stworzona zaledwie z kilku kosmyków włosów. Ostatnia opcja jest najbardziej praktyczna, a dodatkowo taka grzywka może być cieniowana lub fantazyjnie zaczesywana. Masz zamiar używać prostownicy – długość włosów nie ma znaczenia. Jeżeli jednak chcesz oszczędzić grzywce tortur i pozostawić ją naturalną, nie polecamy krótkich cięć. Dłuższe włosy są mniej krnąbrne i łatwiej je poskromić (przynajmniej w kwestii grzywki).

 

Kilka słów o pielęgnacji

Utrzymanie grzywki w ładzie przy włosach kręconych wymaga sporo wysiłku, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Po pierwsze należy wyposażyć swoją łazienkę w spory zapas „chemikaliów”, czyli wszelkiego rodzaju i wszelkiej maści szampony, odżywki czy maseczki. Nie obędzie się bez specjalnych środków do pielęgnacji włosów, które często do tanich nie należą, a pozwolą utrzymać czuprynę w dobrej kondycji i oddalą wizytę u fryzjera. Ale nie zmienia to faktu, iż specjalistę trzeba będzie odwiedzić średnio raz na dwa miesiące.

Ciekawą opcją dla prostownicy i wszelkiego „żelastwa” są specjalne balsamy, które już jakiś czas temu pojawiły się na rynkach kosmetycznych. Możemy znaleźć zarówno te prostujące, jak i nawilżająco-nabłyszczające, czy podkreślające loki. Może ich skuteczność nie jest tak wysoka jak sprzętu ciężkiego, ale w przeciwieństwie do niego na pewno nie niszczą włosów. Jeżeli jednak nie należysz do entuzjastek kosmetycznych nowinek i ogólnie nie przepadasz za chemią, ani sprzętem do stylizacji włosów, może lepiej będzie jednak nie ryzykować i podarować sobie grzywkę? Wszystko zależy od naszego charakteru i upodobań. Krótko podsumowując, grzywkę przy kręconych włosach proponujemy osobom wytrwałym, które lubią zajmować się stylizacją, ponieważ dbanie o włosy w takich warunkach może być bardzo uciążliwe.