Młodzieżowe fryzury z grzywką na prosto

Fryzury z grzywką są niekwestionowanym hitem bieżącego roku. Szczególnie z tą prostą, sięgającą linii brwi. I oczywiście błyszczącą, bo piękne, lśniące włosy również z mody nie wychodzą. A oto kilka wariantów uczesań, które pokochały nastolatki, a które doskonale nadają się także dla osób nieco starszych.

 

Królowa Asymetria

Niezwykle intrygującym połączeniem jest gęsta, wyprostowana grzywka, sięgająca brwi, ale wydłużająca się w jedną ze stron. Zestawienie asymetrii z liniami prostymi może być niezwykłym urozmaiceniem dla osób z „grzywkową przeszłością”, które szukają czegoś nowego. Jeśli do tego wyprostujemy resztę włosów oraz podkreślimy ich barwę i połysk nasza fryzura dostanie pazura i na pewno zwróci uwagę nie jednego pana…

 

Na oko mierzona

Jeżeli jesteś posiadaczką postrzępionej grzywki i nie wiesz, co z nią zrobić to trafiłaś w idealne miejsce! Otóż wystarczy ułożyć włosy w miękkie fale, wyprostować grzywkę, nałożyć podkreślający oczy makijaż i voilà… Idealny look urodzonej kusicielki gotowy. Czas ruszać na łowy!

 

Dziewczę jak malowane

Gęsta, prosta grzywka w połączeniu z długimi włosami, również prostymi lub lekko falowanymi, wizualnie odejmie lat. Ważne jednak jest by włosy wyglądały naturalnie, a makijaż nie był ostry, wyzywający, ponieważ zaburzy to harmonię. Jak widać nie wiele trzeba by już na pierwszej randce Romea rzucić na kolana…

 

Krótka historia

Być może niektórym ta fryzura kojarzy się głównie z sekretarkami, ciężko pracującymi w wielkich korporacjach, jednak swoją prostotą przebiła się aż na salony. Mowa o bobie, jednej z najbardziej uroczych damskich fryzur. Prosta grzywka ujmuje lat i dodaje elegancji. Wadą jest to, że nie do każdego typu twarzy pasuje. Zaletą, szeroka gama wariantów długości włosów, od króciutkich po te dłuższe. A każdy w tym sezonie jest w modzie.

 

Proste i kręcone

Kręcone włosy nie stoją w sprzeczności z posiadaniem grzywki. Idealnie prosta świetnie pasuje do mocno zakręconych włosów, ale problemem może być utrzymanie takich włosów. Zabiegi, jakim muszą być poddawane, mocno niszczą strukturę włosów. Jeżeli nie możemy poświęcać im wystarczająco dużo uwagi lepiej nie ryzykować. Ale jeśli lubisz eksperymentować to z całą pewnością warto postawić na ten wariant.

 

Młodzieżowe uczesania z prostą grzywką w roli głównej świetnie prezentują się nie tylko na młodych głowach. Doskonale ujmują lat i w zależności od typu uczesania, podkreślają charakter. Jeśli tylko pasują do Twojego typu twarzy warto zaryzykować i zafundować sobie fryzurę z grzywką.