Jak zrobić grzywkę emo, na skos, na całe czoło?

Przebywając w towarzystwie młodzieży możemy łatwo zauważyć kilka podobnych trendów utrzymujących się od kilku lat, zarówno w sposobie ubierania, jak i czesania. Całość określa się mianem stylu emo, choć młodzi ludzie od razu oburzają się szufladkowaniem i powierzchownością osób wypowiadających się. My prezentujemy kilka rodzajów grzywek powszechnie spychanych w jedną kategorię – emo.

 

Proste, długie włosy i asymetryczne cięcia to cechy charakterystyczne stylu emo, czy scene. Grzywka jest zaczesana po skosie i zasłania czoło oraz jedno oko, czasem sięgając nosa. Aby osiągnąć taki efekt należy rozczesać włosy, zrobić przedziałek na boku i zaczesywać je na czoło. Stylizacja zależy od Ciebie. Niestety, aby taka fryzura utrzymała się, potrzeba dużo lakieru do włosów, pianki, czy żelu, a czasem także prostownicy. Dlatego ten sposób czesania się mocno niszczy włosy i zazwyczaj jest odradzany.

 

Dużo wygodniejszą opcją jest grzywka ścięta po skosie, zakrywająca całe czoło. Samodzielne wykonanie jej nie jest niczym trudnym, wystarczy odrobina spokoju i cierpliwości oraz sprzęt, czyli ostre nożyczki, grzebień i suszarka. Moczymy włosy i rozczesujemy je grzebieniem, a następnie oddzielamy grzywkę od reszty i zaczesujemy na przód. Następnie dzielimy grzywkę na pasmo górne i dolne, górne podpinamy, a zajmujemy się dolnym. Grzebieniem ustawiamy linię cięcia i powoli tniemy po kilka włosów na raz. Warto pamiętać, że grzywka, gdy wyschnie uniesie się, więc zachowajmy włosy jak najdłuższe. Z górną częścią, która do tej pory była podpięta, postępujemy identycznie. Na koniec pozostało nam jedynie suszenie, układanie i cieszenie się nową grzywką.

 

Inne rodzaje grzywek zakrywające całe czoło to proste i półokrągłe. Jednak samodzielne ich wykonanie to już „wyższa szkoła jazdy”. Lepiej pozostawić to specjaliście niż później starać się ratować pozostałe na głowie „kogutki”.

 

Dobrze dobrana grzywka świetnie odmładza i dodaje uroku, ale źle wykonana może wręcz oszpecić. Jeżeli decydujemy się na tak stanowczą i widoczną zmianę jak grzywka emo, skośna czy inna zasłaniająca całe czoło, powinnyśmy dwa razy się zastanowić i sprawdzić, czy na 100% tego właśnie chcemy. No i oczywiście, czy taka grzywka pasuje do naszej twarzy. A poza tymi uwagami przeciwwskazań brak.